Stadiul lucrărilor aferente proiectelor de mobilitate urbană

În ultima perioadă, lucrările din cadrul proiectelor de mobilitate urbană au progresat. Astfel, pe strada Miron Nicolescu, sunt montate bordurile și este așternut stratul de piatră spartă, în timp ce pe strada Gloriei este turnat stratul de balast.
Pe strada Pictor Andreescu s-a trecut la asternerea betonului concasat stabilizat cu lianți hidraulici de tip Doroport, iar pe șoseaua Balanoaiei sunt montate bordurile mici și pavele/trotuare.
În paralel pe strada Ramadan, constructorul montează borduri, țeavă de protecție fibră optică aferentă SMT și căminele tip Geiger.
Nu în ultimul rând, pe bd-ul 1907 sunt montate borduri și sunt executate reparații locale în proximitatea acestora. De asemenea, se lucrează la montarea unei țevi de protecție fibră optică, precum și la montarea bordurii mici și a pavelelor/trotuarelor.

Ultima modificare: 25.04.2023 – 19:14 de către Administrator

Anteriorul Zilele Municipiului Giurgiu 2023 – concert Sandra N. Ionela Guzici, Antonio Pican